do kasy suma: 0,00 zł
Blog chmura tagów

Magnez

0
Magnez

Magnez ("pierwiastek życia") jest bardzo ważnym pierwiastkiem niezbędnym do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Wpływa na prace ponad 300 enzymów, uczestniczy w syntezie białek, wytwarzaniu energii, przekazywaniu impulsów nerwowychJego rola jest istotna dla działania wszystkich układów w organizmie człowieka (sercowo-naczyniowego, nerwowego, kostnego). Ma bardzo kluczową funkcję w mineralizacji kości, zębów i zachowaniu równowagi elektrolitowej. Stosowanie Chlorku magnezu jest zalecane w postaci substytutu diety, jak i w ramach właściwego leczenia w przypadku szerokiego spektrum schorzeń. Chlorek magnezu daje również dobre efekty w rożnego rodzaju zaburzeniach typowych dla wieku starszego.

Przyczyny niedoboru magnezu w organizmie 

Do głównych przyczyn niedoboru tego jakże ważnego pierwiastka dochodzi z powodu niedostatecznej podaży wraz pożywieniem. Jest to spowodowane nadmiernym nawożeniem upraw sztucznymi nawozami oraz spożywaniem żywności wysokoprzetworzonej. Nawet w przypadku, gdy zażyjemy zalecaną dzienną dawkę czyli 375 mg to takie czynniki jak stres, wysiłek fizyczny, nadużywanie kawy, alkoholu, napojów gazowanych, przyjmowanie niektórych leków sprawiają, że ,,tracimy magnez”. 

Objawy niedoboru 

  • Bolesne skurcze mięśni 
  • Drżenie powiek 
  • Drętwienie i mrowienie w kończynach 
  • Rozdrażnienie, nerwowość 
  • Kołatanie serca, wysokie ciśnienie krwi 
  • Trudności w koncentracji 
  • Bóle głowy, migrena 
  • Zaburzenia snu 
  • Przemęczenie 

Jak zaradzić niedoborom? 

Najpopularniejszym rozwiązaniem jest zażywanie preparatów formie doustnej. Magnez użyty do produkcji tych preparatów występuje w postaci różnych związków chemicznych a nie wszystkie charakteryzują się dobrym wchłanianiem z przewodu pokarmowego (zaledwie 15-40% przez układ pokarmowy). Zdarzają się także osoby, które mają problemy z połykaniem, cierpią na schorzenia przewodu pokarmowego lub po prostu nie lubią przyjmować tabletek. Mamy wspaniałe rozwiązanie - jest to aplikowanie magnezu do organizmu drogą przezskórną. I w tym momencie wiele osób może zadać pytanie: czy aby na pewno magnez wchłania się przez skórę? Tak, wchłania się i to bardzo dobrze. Proces ten zachodzi przez gruczoły wydzielnicze i mieszki włosowe. Dodatkowo wchłanianie rośnie wraz z czasem ekspozycji na roztwór i z jego stężeniem.   

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl